Nejdražší kočičí plemena: Za savannah si koupíte i menší auto

V Guinnessově knize rekordů byla označena roku 2006 jako nejvyšší kočka domácí na světě. Ano, savannah má na výšku i 50 cm a vypadá tak trochu jako divoký gepard. Pokud byste si ji chtěli pořídit, počítejte s cenou od 250 000 do 400 000 korun. Savannah neboli savanská kočka je poměrně mladé plemeno. Vzniklo v 80. letech minulého století v […]

V Guinnessově knize rekordů byla označena roku 2006 jako nejvyšší kočka domácí na světě. Ano, savannah má na výšku i 50 cm a vypadá tak trochu jako divoký gepard. Pokud byste si ji chtěli pořídit, počítejte s cenou od 250 000 do 400 000 korun.

Savannah neboli savanská kočka je poměrně mladé plemeno. Vzniklo v 80. letech minulého století v USA zkřížením kočky domácí a divokého afrického servala. Právě jeho cena a mnoho licencí, potřebných k jeho získání vedla k tomu, že při pořizování savannah nemůžete mít hluboko do kapsy.

Divoká, ale také přítulná a hravá

Vypadají atraktivně, důstojně a po svých afrických předcích také divoce. Ale nemusíte se jí bát. Miluje lidi a komunikaci s nimi. Savannah je ovšem plná energie, takže se jí musíte náležitě věnovat, aby si dokázala „vybít baterky“.

Je také vysoce inteligentní, zvídavá a hravá. Miluje interaktivní hračky, které ráda zkoumá. Čím je jich víc, tím lépe. Bude zkoumat všechno, co ji zajímá, hlavně pak nové věci. A jako správná kočka domácí s vámi bude kamarádit, lísat se, ráda se nechá pohladit. Jen předení je poněkud skoupá.

Tato mrštná „kočička“ také miluje výšky. Pokud má být spokojená, potřebuje vysoké předměty, odkud může pozorovat okolí. Hravě se dostane i na nejvyšší bod vaší obývací stěny. Musí být také stále v pohybu, který jí také musíte dopřát. Jen tak s vámi bude kamarádit.
Pokud na savannah máte, počítejte s tím, že vám bude dělat společnost nejméně 20 let.

5 názorů na “Nejdražší kočičí plemena: Za savannah si koupíte i menší auto”

  1. Ivana Čákorová

    Na videu není savanova kočka ale mladý serval…..když o savankách píšete tak si o nich něco zjistěte….já mám savanku F1 a 4servaly vím co píši …..

  2. Souhlasím s Martinem a Ivanou. Pisatel by si měl opravdu zjistit více o těchto kočkách! A hlavně to, že to není savanská kočka, ale savanová kočka. Takto totiž byla pojmenovaná úplně první narozená hybridní kočka křížená se servalem. A to podle servala, který je nejvíce rozšířen ve volné přírodě na území savan….

Diskuse uzavřena.