Pořizujeme si kočku: Jak poznáte její povahu?

Pokud jste se již rozhodli a pořídili jste si koťátko, tak mu dopřejte čas aby se řádně rozkoukalo v novém prostředí. Zároveň ho pozorujte, protože každá kočka má jinou povahu, kterou můžete rozpoznat právě už od kotěte. A podle toho, jak se chová, pak zvolíte způsob, jak se ke svému mazlíčkovi budete chovat vy… Odvážné […]

Pokud jste se již rozhodli a pořídili jste si koťátko, tak mu dopřejte čas aby se řádně rozkoukalo v novém prostředí. Zároveň ho pozorujte, protože každá kočka má jinou povahu, kterou můžete rozpoznat právě už od kotěte. A podle toho, jak se chová, pak zvolíte způsob, jak se ke svému mazlíčkovi budete chovat vy…

Odvážné kotě

Má nejméně obtíží s přivykáním si na nové prostředí. Většinou se takové koťátko vřítí do nového prostoru jako velký dobyvatel a vše vám okamžitě prošmejdí.

Plaché kotě

Je od přírody zdrženlivé a jde z cesty všemu a všem. Zkuste takové koťátko nalákat na pamlsky, které má obzvláště rádo a hlavně mu dopřejte hodně času. Kočky tohoto typu jsu často velmi závislé na svém člověku, ale vůči ostatním zůstávají plaché a budete mít i trochu problém při odloučení např. v době vaší dovolené.

Bojácné kotě

Má špatné zkušenosti s lidmi a vašim prvořadým úkolem je zjistit, čeho přesně se kotě bojí a ukázat mu, že se bát nemusí. Mohou to být trhavé pohyby zvuky, jiná domácí zvířata. K ničemu kočičku nenuťte a nechte ji vždy možnost nějakého úkrytu jako je třeba její domeček, který je jen a jen její.

Divoké kotě

Tady se spíše jedná o koťátko které jste našli někde venku a vzali jste si jí domů, aniž byste věděli co již venku zažilo. Takové koťátko miluje už většinou svobodu, podle toho jak dlouho žilo divoce, a jen obtížně si bude zvykat na člověka. Pravidelně takovému kotěti nabízejte potravu a zpočátku se zdržte dotyků. Zařiďte si pravidelný denní režim, aby si kotě mohlo zvyknout na váš rytmus.

Autor: – frat –

5 názorů na “Pořizujeme si kočku: Jak poznáte její povahu?”

  1. Jsou nadherne kocicky,zboznuji je,clovek se snima citi uzasne,take mam mainskou mivali kocoura 14 let stary,vzdy pro mne bude kotatkem a ditetem,miluji jej

  2. Dobrý den.V zala jsem asi 2-letého kocourka z ulice domů.Zvykl si a už vůbec netouží po pobytu venku.Zkoušela jksem ho vzít ven,ale velice se bránil,až se uvolnil z mé náruče a rychlostí rakety utíkal domů.

  3. Jarmia Vondrova

    Mam dve obycejne kocicky bez rodokmenu a jsou uzasny jsou doma,pokud je jakekoli zvire milovano a opecovavano vse vrati stonasobne😀

  4. Fandím spíš psům, ale přibrala jsem si toulavé koťátko a po pár letech starého osiřelého kocourka. Rozhodně toho nelituji, obzvlášť, když mi fenka už zemřela. Jsou to její „odchovanci“, miláčci.

  5. Susanna

    Moje kočky si pořídily mne. 😆Obě jsem zachránila z ulice, jedna byla mladá dospělá a druhá odrostlé kotě. Povahově úplně jiné a přesto si sedí navzájem a jsou moje zlatíčka.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *